FAQ - Najczęściej zadawane pytania

"Kto pyta nie błądzi"

Gra Crokinole to gra zręcznościowa wymyślona w 1876 roku w Kanadzie. Jest wykonana z drewna. W skrócie mówiąc polega na tym aby pstrykać w dyski tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. 

Słowo Crokinole pochodzi od francuskiego słowa “croquignole” co oznacza okrągłego pączka lub inaczej mówiąc donata.

Gra Crokinole wykonana jest z drewna, a sama powierzchnia gry jest wykonana z pierwszej klasy sklejki drzewa liściastego. Dyski używane w grze Crokinole również są drewniane. 

Zasady gry są bardzo proste. Z doświadczenia wiemy, że wystarczą zaledwie 2 minuty aby w pełni pojąć zasady gry. Pełne zasady znajdziesz tutaj https://www.crokinole.com.pl/crokinole-zasady-gry/

Crokinole nie należy do najtańszych gier. W Europie ceny wahają się od €198 do około €300, a w USA i Kanadzie ceny wahają się w granicach 750zł do 1300zł (ceny bez przesyłki, która często może wynieść drugie tyle). W Polsce o ile nam wiadomo jesteśmy jedyni. Zapraszamy do naszego sklepu gdzie kupisz tą grę w bezkonkurencyjnej cenie! https://www.crokinole.com.pl/sklep/​

Gra dwuosobowa – każdy dostaje po 12 dysków różnego koloru.(12+12)

Gra trzyosobowa – każdy dostaje po 8 dysków w 3 różnych kolorach.(8+8+8)

Gra czteroosobowa – podzielcie się na dwie drużyny po 2 osoby. Pierwsza drużyna dostaje po 6 dysków w jednym kolorze, a druga drużyna dostaje po 6 dysków w innym kolorze. (6+6, 6+6).

Suma dysków uczestniczących w grze 2, 3, lub 4-osobowej zawsze jest równa 24. 

Połóż dysk płasko na linii strzału. Zazwyczaj używamy palca wskazującego do strzału i pomagamy sobie kciukiem aby ustabilizować pozycję palca wskazującego. Nie pstrykamy palcem w dysk. To może zaboleć. Ustaw swój palec wskazujący jak najbliżej dysku i energicznie go wyprostuj, jakby popychając dysk do przodu. Jest wiele filmików na YouTube jak robią to profesjonaliści. Podejrzyj ich technikę i zostań mistrzem. 

Gra sprzedawana przez nas jest już nawoskowana. Jednak po wielu grach należy ją ponownie nawoskować żeby cieszyć się gładszą powierzchnią gry. Z czasem kurz, okruszki lub dotykanie tłustymi rękoma sprawia że dyski przestają tak szybko “ślizgać się”  jak na początku. Warto zaopatrzyć się w specjalny wosk, który znajdziecie w naszym sklepie. 

Masz kilka opcji. 

1. Możesz na stałe zostawić Crokinole na stoliku.

2. Możesz powiesić Crokinole na ścianie. Nasze gry mają specjalny haczyk.

3. Możesz przechowywać Crokinole w pokrowcu. 

4. Możesz przechowywać Crokinole w kartonie. 

 

Często się zdarzy, że będziesz chciał pochwalić się swoją nową grą dla znajomych. Z doświadczenia wiemy, że przenoszenie gry Crokinole bez pokrowca jest ryzykowane i naraża tą piękną grę na zadrapania lub inne uszkodzenia. Przenoszenie gry Crokinole w kartonie jest trudne i nieporęczne ze względu na dużą wagę. Zaopatrz się w pokrowiec z paskiem na ramię, a ciężar gry Crokinole nie będzie sprawiał już kłopotu. 

W całej Europie pasjonaci gry Crokinole organizują czasami takie turnieje. Na przykład 7 marca 2020 w Polsce, w mieście Białystok zorganizowaliśmy turniej w Crokinole na 128 osób! Dla porównania, mistrzostwa UK zaplanowane były na zaledwie 32 osoby. Śledźcie naszego Facebooka aby zapisać się w przyszłości na taki turniej. 

W Crokinole może grać każdy niezależnie od wieku ani płci. Dowodem na to, że gra Crokinole jest łatwa w opanowaniu jest fakt, że turniej odbywający się w Polsce w roku 2020, na 128 osób, wygrała osoba, która nigdy wcześniej nie grała w Crokinole! W innym pomnijeszym turnieju na 24 osoby, 3 miejsce zajął 6-latek! Tak więc, gra Crokinole jest łatwa w opanowaniu.

Tak. Można wypożyczyć Crokinole. Na razie dostępne to jest tylko w mieście Białymstoku w Polsce. Cena wypożenia gry Crokinole to koszt około 20zł za dzień. 

W Polsce przesyłka kurierska to koszt około 25zł lub 32zł za pobraniem. Ceny wysyłki zagranicznej wahają się od €20 do nawet €50.

Każdy z nas szuka gry idealnej. Crokinole jest właśnie taką grą idealną! Dlaczego? Odpowiedz sobie na pytanie, ile razy zagrałem ostatnio w super grę pokroju Scythe, Agricola, Cywilizacja poprzez wieki czy Ucztę dla Odyna? Założę się, że większość z Was grała w te tytuły w najlepszym wypadku raz na miesiąc. Ciężko jest bowiem znaleźć szybko ekipę co zagra kilkugodzinną partię, rozłożenie gry trwa sporo czasu a i czasami trzeba spojrzeć do instrukcji i przypomnieć sobie podstawowe zasady. Gra Crokinole jest inna. Jest prosta, łatwa w nauczeniu i “regrywalność” (czyli ile razy gra się w tą grę z tą samą przyjemnością co na początku) , o którą tak bardzo nam zależy w grach planszowych jest na najwyższym z możliwych poziomów! Dlatego policz ile kosztuje Cię jedna partia w Scythe. Okazałoby się pewnie, że jest to koszt około 25 zł na miesiąc za 1 partię gry. Crokinole okaże się bardziej opłacalne niż inne gry  bo przez długie wieczory nie będzie schodzić ze stołu przez cały rok! Gwarantujemy efekt lekkiego uzależnienia od tej gry 😉 

Translate »